B2B
X
Kategorie

Potřebujete poradit?

Pište objednavky@juko-krmiva.cz
Volejte
 
Po–Pá 8–16 hod
 

Dárek k nákupu

Dle vlastního výběru

Doprava zdarma

Při objednávce nad 990 Kč

99 % zákazníků nás doporučuje

Na Heureka.cz máme více než 1600 recenzí
s průměrným hodnocením 4,9 z 5

Křeček: Co o něm potřebujete vědět a jak jej chovat?

Křeček: Co o něm potřebujete vědět a jak jej chovat?

Uvažujete nad domácím mazlíčkem, který by udělal radost celé rodině a zároveň nepředstavoval velkou finanční, ani časovou náročnost? Tyto požadavky hravě splňují drobní hlodavci jako je například křeček. Pojďte se podívat na pár rad a tipů jak na chov křečka.

 

Není křeček jako křeček

Rozlišujeme několik plemen křečků, ale existují pouze dva druhy doporučované pro domácí chov . Prvním jsou syrští křečci, kteří patří mezi největší a nejklidnější. Dále pak podstatně menší trpasličí křečci, mezi které patří například křeček džungarský, křečík čínský nebo křeček drobný.

 

Prostorná klec: Místo na odpočinek i hraní

Čím bude klec prostornější, tím lépe. Dejte si ale pozor na rozestupy jednotlivých drátů konstrukce, křeček se totiž dokáže protáhnout i velmi malou mezerou. Obecně platí, že kudy projde jeho hlava , tam se protáhne celý. Dráty by od sebe tedy měly být vzdálené maximálně 1,3 cm. Velmi oblíbené a vhodné jsou kovové nebo plastové klece. Další pohodlnou variantou pro vašeho křečka může být i plnostěnné terárium.

Křečci milují:

  • šplhání ,
  • prolézání  
  • a různé křeččí skrýše .

Proto uděláte dobře, když mu klec vybavíte různými hračkami. Mezi nejvhodnější hračky pro křečka patří běhací kolo nebo kolotoč. Chybu neuděláte ani s pořízením domečku na spaní, který poslouží při denním spánku. Pozornost věnujte i výběru vhodné podestýlky. Volit můžete například hobliny, kukuřičné stelivo, dřevěné peletky, dřevitou vlnu nebo speciální podestýlku, která efektivně absorbuje jak vlhkost, tak případné pachy. V kleci by neměla chybět ani napáječka s čerstvou vodou a stabilní miska na krmivo. Potravu křečka můžete rozmístit i různě po kleci, bude to pro něj zábavnější.

Věděli jste, že křečci jsou samotáři, a pokud je jich v kleci víc, často se uchylují k soubojům? Výjimkou je pouze křeček džungarský, kterému je nejlépe ve společnosti dalších křečků.

Křeček jí

Co křečci jí?

Zařaďte do jeho jídelníčku speciální sušené směsi , které poskytnou vyvážené spektrum živin. Současně mu dopřejte i šťavnaté zelené krmení - jetel, luční trávu, všechny druhy ovoce. Ze zeleniny pak mrkev, květák, listový špenát, okurku, celer nebo hlávkový salát.

Křeček


Křečci milují různé sušené směsi, ale i čerstvou zeleninu. Nezapomínejte na to, že si křečci tvoří spižírny a jídlo si ukládají ve svých lícních torbách , které následně přenesou do rohu klece, kde si zásoby hromadí . Proto jednou za čas nahromaděnou potravu zkontrolujte a kazící se zásoby vyhoďte.

 

Nemoci křečků: Na co si dát pozor?

Křečci bývají nemocní jen zřídkakdy, je ale potřeba být připraven. Nejčastějším zdravotním problémem křečků bývá průjem. V takovém případě je třeba zajistit mu dostatečný pohyb, který pomáhá upravit zažívání a pohyb střev. Při průjmu mu nedávejte žádné zelené krmivo, pouze suchou směs a průjem by měl ustoupit. Naopak mu můžete podat kousek živočišného uhlí nebo probiotika. Pokud se nadměrně škrábe , je možné že má blechy, které lidé často zaměňují se svrabem. Svrab u křečka ale nejde vidět, na rozdíl právě od blech.

Křeček


Na závěr myslete na to, že je lepší křečka pořídit od ověřeného chovatele, místo zverimexu. Budete mít větší jistotu jeho zdraví. Už máte jasno v tom, jakého si pořídíte a co vše je třeba zařídit?

 

VHODNÉ PRODUKTY NEJEN PRO KŘEČKY ALE I PRO OSTATNÍ HLODAVCE NALEZNETE U NÁS NA E-SHOPU 

Vložte svůj komentář
Komentáře
12.05.2024 17:13
POTŘEBUJÍ HODNĚ PODESTÝLKY
/seznamapi/postdata